Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Hydrolaty, czyli wody kwiatowe

Hydrolaty, inaczej nazywane również wodami kwiatowymi, przez lata były uważane po prostu za odpad powstający podczas procesu destylacji. Najcenniejszym i pożądanym składnikiem był olejek eteryczny, a hydrolat po prostu trafiał do ścieku.

Kiedy została odkryta prawdziwa wartość hydrolatów? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że zawierają one mnóstwo cennych składników, takich jak kwasy karboksylowe, antyoksydanty, mikroelementy, a także śladowe ilości olejków eterycznych.

Hydrolaty dostępne w ofercie Techlandlab

W naszym sklepie znajdziesz trzy rodzaje wód kwiatowych – hydrolat z róży damasceńskiej, z kwiatów lawendy i z neroli. Wszystkie są oczywiście w 100% naturalne! Cenny płyn zamknięto w wygodnych buteleczkach z atomizerem, wykonanych z ciemnego szkła. Dzięki temu światło słoneczne ma ograniczony dostęp do hydrolatu. A ty możesz dłużej cieszyć dobroczynnymi właściwościami wody kwiatowej!

W naszych produktach nie znajdziesz konserwantów! Dlaczego? Ze względu na wysoką zawartość naturalnych olejków eterycznych.

Jak możesz stosować hydrolaty?

Samodzielnie wody kwiatowej możesz użyć zamiast toniku, wcierki do włosów czy odświeżającej mgiełki. Stanowią one również świetną bazę do maseczek z glinkami kosmetycznymi.

Jeśli zainteresował cię ten temat, zachęcamy do zajrzenia do artykułu „Hydrolaty – dawniej odpad, dzisiaj skarb” (kliknij tutaj, żeby przejść do wpisu). Dowiesz z niego więcej nie tylko na temat właściwości wód kwiatowych, ale również samego procesu destylacji.