Wyświetlanie wszystkich wyników: 17

Konserwanty, barwniki, SLS-y, sztuczne składniki zapachowe… Coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na skład produktów kosmetycznych, czytać ich etykiety ze zrozumieniem i wybierać te, które są najlepsze dla ich skóry – czyli kosmetyki naturalne.

Kosmetyki naturalne… czyli jakie?

Czasami hasło „naturalny”, „eko” czy „bio” to niestety nic więcej, tylko… puste hasło reklamowe. Tak naprawdę, żeby produkt został uznany za kosmetyk naturalny, musi spełniać bardzo wysokie i ściśle określone wymagania. Jakie?

  • Minimum 95% składników pochodzenia naturalnego, takie jak minerały, składniki roślinne (masło shea, olejki eteryczne ) i zwierzęce (lanolina, wosk pszczeli).
  • Przyjazny dla środowiska proces produkcji, który pozwala zachować cenne, naturalne właściwości surowców.
  • Jeśli produkt zawiera konserwanty, to tylko identyczne z naturalnymi – czyli takie, które występują również w środowisku, np. owocach (kwas benzoesowy, kwas sorbowy, alkohol benzylowy, kwas dehydrooctowy). Może to być również witamina E, posiadająca dodatkowo właściwości antyoksydacyjne.

Kosmetyki naturalne, czyli bez czego?

Oprócz tego, co w kosmetykach naturalnych MUSI się znaleźć, warto wiedzieć, czego w nich być NIE MOŻE.

Są to produkty BEZ…

  • …organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) i ich pochodnych
  • …emulgatorów typu PEG
  • …pochodnych ropy naftowej (wazeliny, parafiny lub silikonu)
  • …syntetycznych detergentów (takich jak SLS i SLES)
  • …nanocząsteczek o mniejszych niż 100 nm

Ponadto ani składniki kosmetyku, ani sam kosmetyk nie może być testowany na zwierzętach.

Kosmetyki naturalne w naszej ofercie

Oferta kosmetyków naturalnych w naszym sklepie jest ciągle rozbudowywana. To produkty najwyższej jakości, przeznaczone dla świadomych i wybrednych konsumentów – takich jak TY 🙂

Na szczególną uwagę zasługuje seria dziecięcych kosmetyków Trele Morele, przeznaczona dla dzieci i niemowląt – już od pierwszego dnia życia.

Znajdziesz u nas również glinki kosmetyczne, które są świetnymi półproduktami kosmetycznymi. Użyjesz ich do tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych, że poświęciliśmy im aż dwa wpisy na blogu – a i tak temat nie został wyczerpany ! Zajrzyj do nich koniecznie – kliknij w tytuł albo obrazek.

‘Z prochu powstałaś’ – czyli dlaczego glinki są dla nas dobre
Wpis: Glinki kosmetyczne – pielęgnacja warta milion dolarów… za kilka złotych! Znajdziesz tu wiele przepisów na domowe kosmetyki, w których wykorzystasz glinki kosmetyczne.
‘Z prochu powstałaś’ – czyli dlaczego glinki są dla nas dobre
Wpis: ‘Z prochu powstałaś’ – czyli dlaczego glinki są dla nas dobre Przeczytasz w nim o tym, jak powstają i jak działają glinki kosmetyczne.