Wyświetlanie jednego wyniku

Maceraty dostępne w ofercie Techlandlab

Czym są maceraty? Mówiąc najprościej, są połączeniem bazowego oleju roślinnego z wyciągiem z części innej rośliny. Surowce roślinne (takie jak kwiaty, pąki czy zioła) zalewa się olejem, który w miarę upływu czasu “wyciąga” z nich różne cenne składniki.

macerat = olej bazowy + wyciąg z surowców roślinnych

Uzyskanie maceratu na zimno jest procesem czasochłonnym. Susz moczy się w oleju przez cztery tygodnie. W produktach, które znajdziesz w naszej ofercie, olejem bazowym może być olej słonecznikowy, ryżowy lub ze słodkich migdałów. Codziennie jest on gnieciony i mieszany, a na koniec odcedzany. W ten sposób dostajesz w 100% naturalny, esencjonalny, leczniczy macerat o charakterystycznej barwie i delikatnym zapachu.

Olej (czyli macerat) zyskuje nazwę od rośliny, której wyciąg zawiera.

Do czego możesz zastosować maceraty?

Oczywiście maceraty są świetne do pielęgnacji ciała – od zewnątrz i od… wewnątrz! Dobrze myślisz, możesz się nie tylko nimi smarować, ale także je zjeść. Wszystko zależy od tego, jakich składników użyjesz (tak, zwykła oliwa czosnkowa również jest maceratem).

Zarówno maceratu, jak i samego oleju bazowego, możesz użyć bezpośrednio na skórę – bez rozcieńczania.Użyj go jako balsamu, wcierki do skóry głowy, olejku do paznokci i skórek albo do włosów. Zrób z niego peeling czy krem. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia i wiedza na temat różnych roślin.

Jeśli planujesz zrobić własny kosmetyk z wykorzystaniem maceratu, traktuj go jako dodatkowy składnik olejowy i dodawaj na samym końcu. W ten sposób zachowasz jego wszystkie cenne właściwości.