Zapachowe świece sojowe – jak palić

Zapachowe świece sojowe – jak palić

Palenie świec wydaje się banalnie proste. Jednak okazuje się, że możemy popełnić kilka błędów, które wpłyną na odbiór kompozycji zapachowych oraz na nasze bezpieczeństwo. Na co zwrócić uwagę podczas palenia świec sojowych? Jak uniknąć tunelowania świecy?

Jak palić świece sojowe?

Świece sojowe znacznie różnią się od tradycyjnych parafinowych. Przede wszystkim emitują o 90% mniej dwutlenku węgla podczas spalania, a ich wosk nie wydziela szkodliwych substancji. Różnica polega nie tylko na oddziaływaniu na środowisko i zdrowie użytkownika, ale też na sposobie palenia. Jak palić zapachowe świece sojowe?

Palenie świec sojowych – wskazówki

  1. Zawsze przechowuj świece w temperaturze pokojowej. Jeśli po zakupie produkt znajdzie się w niższej temperaturze, poczekaj, aż się zagrzeje. Z kolei wysoka temperatura może przyczynić się do odkształcania i odbarwiania wosku.
  2. Za każdym razem, gdy palisz świecę sojową, poczekaj do rozpuszczenia całej powierzchni wosku. Zwróć na to uwagę już podczas pierwszego palenia, dzięki temu unikniesz tunelowania świecy, gaśnięcia i utrudnionego wykorzystania całego wosku.
  3. Przed zapaleniem świecy skróć bawełniany knot na długość ok. 0,5 cm. Rób tak za każdym razem, bez względu na to, czy zapalasz ją po raz pierwszy, czy kolejny.
  4. Nie zostawiaj świecy na metalowych pokrywkach, które zwiększają temperaturę jej dna. Używaj nienagrzewającej się podkładki.
  5. Nie pozwól, by wosk roztopił się na więcej niż 1 cm.
  6. Aby w pełni skorzystać z kompozycji zapachowych świecy sojowej, pal ją nie dłużej niż 4 godziny jednorazowo. W ten sposób uniemożliwisz wyparowanie olejków i zachowasz prawidłowe właściwości świecy.
  7. Upewnij się, że w pobliżu świecy nie ma łatwopalnych przedmiotów ani przeciągu.
  8. Nie przenoś świecy, gdy wosk jest w stanie ciekłym.
  9. Najlepiej zużyć świece w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu.
  10. Dwie palące się świece powinna dzielić odległość minimum 30 cm.

Już wiesz, jak użytkować świecę sojową. Nie zapomnij o zasadach bezpieczeństwa i zawsze stawiaj świecę na żaroodpornej powierzchni. Zastosowanie się do powyższej instrukcji sprawi, że będziesz mógł korzystać z niej około 25 godzin.

Świece sojowe idealnie sprawdzą się na każdą okazję. Ich kojąca woń sprzyja odprężeniu i uspokaja. Już teraz zamów w naszym sklepie produkty o swoim ulubionym zapachu.

Dodaj komentarz